kowalstwo artystyczne

bramy, balustrady, ogrodzenia

schody, balkony, inne wyroby ślusarskie

ponad 25 lat doświadczenia!


Blog

Cover Image

Wytrzymałość balustrad zewnętrznych. Co na nią wpływa?

Balustrada zewnętrzna przyczynia się w głównej mierze do zapewnienia bezpieczeństwa domownikom. Nierzadko jednak stanowi element estetyczny wyposażenia zewnętrznej części domu. Oprócz względów typowo związanych z wyglądem balustard, ważne jest, aby zwrócić uwagę również na materiał z jakiego została wykonana, solidność mocowania oraz właściwości związane z wytrzymałością. Jakie są rodzaje balustrad ze względu na wytrzymałość, a także czynniki, które mogą osłabiać jej solidność?
Więcej

Cover Image

Schody Pożarowe zewnętrzne i wewnętrzne - różne rozwiązania

Budynki użyteczności publicznej, hale magazynowe, supermarkety, szkoły, przedszkola czy też hotele i bloki, w przypadku gdy ich konstrukcja jest wielokondygnacyjna, wymagają zastosowania w nich schodów. Muszą to być schody określonej konstrukcji, spełniające surowe wymogi techniczne, przeciwpożarowe. Część z wymienionych obiektów poza tradycyjnymi schodami wewnątrz budynków muszą posiadać schody ewakuacyjne (pożarowe) o określonych parametrach technicznych.


Więcej

Cover Image

Ślusarstwo budowlane. Czym jest i jakie usługi obejmuje?

Ślusarstwo to rzemiosło polegające na obróbce metalu. W przypadku jednej z jego odmian, czyli ślusarstwa budowlanego, powstają wyroby takie jak balustrady, bramy, ogrodzenia, kraty, a także schody. Jakie jeszcze przedmioty wykonują zajmujący się tą dziedziną wytwórcy i gdzie znajdują one zastosowanie?


Więcej

Cover Image

Estetyka ogrodzeń kutych. Najciekawsze wzory i zdobienia

W dobie masowej produkcji wszyscy zaczynamy tęsknić za rzeczami oryginalnymi i pięknymi. Nic więc dziwnego w tym, że coraz więcej osób decyduje się na zamówienie do swojego domu jedynego w swoim rodzaju ogrodzenia kutego, zamiast popularnych rozwiązań z budowlanych marketów. Jakie wzory uważane są za najciekawsze?


Więcej

Cover Image

Brama ze stali nierdzewnej. Inwestycja warta rozważenia?

Decydując się na budowę domu warto już na etapie projektowania uwzględnić rodzaj ogrodzenia posesji, w tym rodzaj bramy. Może być ona wykonana z drewna, metalu lub stali nierdzewnej. Brama wejściowa ze stali nierdzewnej to inwestycja najbardziej godna rozważenia.


Więcej

Cover Image

Schody przeciwpożarowe. Jakie standardy muszą spełniać?

Metalowe schody przeciwpożarowe są najważniejszą z dróg ucieczki, umożliwiającą pracownikom lub mieszkańcom budynku opuszczenie go w razie nieprzewidzianego, niebezpiecznego dla zdrowia i życia zdarzenia. Ważne zatem, aby spełniały konkretne wymagania. Jakie? Dowiesz się, czytając nasz wpis!


WięcejInformacje

Jeśli mają Państwo pytania prosimy dzwonić pod numer:

+48 695 808 422

lub mogą Państwo skorzystać z naszego formularza kontaktowego

Czy wiesz że...

Oferujemy usługi w zakresie tradycyjnego kowalstwa artystycznego - wykonywanie różnego rodzaju wyrobów ze stali nierdzewnej i innych metali

Jesteśmy specjalistami w dziedzinie profesjonalnego ślusarstwa budowlanego w zakresie budownictwa wielomieszkaniowego - wykonywanie balkonów stalowych oraz tarasów na podłożu konstrukcji stalowych

Chętnie podejmujemy się projektowania oraz wykonania schodów stalowych zewnętrznych ze stopniami drewnianymi, granitowymi, marmurowymi lub szklanymi oraz schodów przeciwpożarowych

Wszystkie oferowane wyroby kowalskie i ślusarskie dostarczamy do klienta własnym transportem oraz profesjonalnie i sprawnie montujemy

Udzielamy gwarancję na wszystkie zakupione produkty oraz usługę montażu!