Witamy na blogu

Zalety wewnętrznych schodów stalowychSchody stalowe to alternatywa dla tradycyjnych konstrukcji drewnianych i żelbetowych. Stosowane są przede wszystkim w mieszkaniach urządzonych w nowoczesnym, industrialnym i minimalistycznym stylu, jednak w praktyce mogą świetnie komponować się praktycznie w każdym wnętrzu, ponieważ zapewniają wiele możliwości aranżacyjnych.


Schody stalowe coraz bardziej popularne

Kiedyś schody stalowe kojarzyły się wyłącznie z obiektami publicznymi oraz zakładami przemysłowymi, gdzie najczęściej były wykorzystywane za sprawą swoich właściwości użytkowych. Obecnie jednak schody stalowe wewnętrzne coraz częściej stosowane są w budynkach mieszkalnych. Powodem tego zjawiska są nowoczesne trendy w architekturze wnętrz. Doceniana jest nie tylko estetyka stalowych elementów, ale również możliwości jej kształtowania i obróbki. Dzięki temu można z niej tworzyć oryginalne, a wręcz awangardowe konstrukcje.

Do tworzenia stalowych schodów wewnętrznych najczęściej wykorzystywana jest stal kwasoodporna, która jest zdecydowanie najtrwalsza, więc nawet po wielu latach użytkowania prezentuje się bardzo dobrze. Nieco rzadziej stosuje się stal nierdzewną i aluminium, które jednak są nieco mniej trwałe.

Solidne, trwałe i modne schody metalowe

·        Schody metalowe są solidne, trwałe i bardzo wytrzymałe. Szczególnie te ze stali kwasoodpornej nawet po wielu latach będą prezentować się jak nowe.

·        W porównaniu ze schodami żelbetowymi są zdecydowanie lżejsze, a ich wykonanie jest szybsze i mniej kłopotliwe.

·        W porównaniu ze schodami drewnianymi są znacznie bardziej sztywne i nie wymagają tak wielu zabiegów konserwacyjnych.

·        Stal zapewnia wiele możliwości kształtowania układu schodów i ich usytuowania. Dodatkowo stal doskonale komponuje się z innymi materiałami, np. szkłem.

·        Tego rodzaju schody zajmują niewiele miejsca w mieszkaniu. Co więcej, sprawiają wrażenie wizualnej lekkości we wnętrzu.

·        Do wykończenia stopni można wybrać blachę ryflowaną, perforowaną, stalową lub żeliwną siatkę, a nawet szkło. To zapewnia wiele możliwości aranżacyjnych.


Wróć do bloga