kowalstwo artystyczne

bramy, balustrady, ogrodzenia

schody, balkony, inne wyroby ślusarskie

ponad 25 lat doświadczenia!


Zalety wewnętrznych schodów stalowych

Schody stalowe to alternatywa dla tradycyjnych konstrukcji drewnianych i żelbetowych. Stosowane są przede wszystkim w mieszkaniach urządzonych w nowoczesnym, industrialnym i minimalistycznym stylu, jednak w praktyce mogą świetnie komponować się praktycznie w każdym wnętrzu, ponieważ zapewniają wiele możliwości aranżacyjnych.


Schody stalowe coraz bardziej popularne

Kiedyś schody stalowe kojarzyły się wyłącznie z obiektami publicznymi oraz zakładami przemysłowymi, gdzie najczęściej były wykorzystywane za sprawą swoich właściwości użytkowych. Obecnie jednak schody stalowe wewnętrzne coraz częściej stosowane są w budynkach mieszkalnych. Powodem tego zjawiska są nowoczesne trendy w architekturze wnętrz. Doceniana jest nie tylko estetyka stalowych elementów, ale również możliwości jej kształtowania i obróbki. Dzięki temu można z niej tworzyć oryginalne, a wręcz awangardowe konstrukcje.

Do tworzenia stalowych schodów wewnętrznych najczęściej wykorzystywana jest stal kwasoodporna, która jest zdecydowanie najtrwalsza, więc nawet po wielu latach użytkowania prezentuje się bardzo dobrze. Nieco rzadziej stosuje się stal nierdzewną i aluminium, które jednak są nieco mniej trwałe.

Solidne, trwałe i modne schody metalowe

- Schody metalowe są solidne, trwałe i bardzo wytrzymałe. Szczególnie te ze stali kwasoodpornej nawet po wielu latach będą prezentować się jak nowe.

- W porównaniu ze schodami żelbetowymi są zdecydowanie lżejsze, a ich wykonanie jest szybsze i mniej kłopotliwe.

- W porównaniu ze schodami drewnianymi są znacznie bardziej sztywne i nie wymagają tak wielu zabiegów konserwacyjnych.

- Stal zapewnia wiele możliwości kształtowania układu schodów i ich usytuowania. Dodatkowo stal doskonale komponuje się z innymi materiałami, np. szkłem.

- Tego rodzaju schody zajmują niewiele miejsca w mieszkaniu. Co więcej, sprawiają wrażenie wizualnej lekkości we wnętrzu.

- Do wykończenia stopni można wybrać blachę ryflowaną, perforowaną, stalową lub żeliwną siatkę, a nawet szkło. To zapewnia wiele możliwości aranżacyjnych.


WróćInformacje

Jeśli mają Państwo pytania prosimy dzwonić pod numer:

+48 695 808 422

lub mogą Państwo skorzystać z naszego formularza kontaktowego

Czy wiesz że...

Oferujemy usługi w zakresie tradycyjnego kowalstwa artystycznego - wykonywanie różnego rodzaju wyrobów ze stali nierdzewnej i innych metali

Jesteśmy specjalistami w dziedzinie profesjonalnego ślusarstwa budowlanego w zakresie budownictwa wielomieszkaniowego - wykonywanie balkonów stalowych oraz tarasów na podłożu konstrukcji stalowych

Chętnie podejmujemy się projektowania oraz wykonania schodów stalowych zewnętrznych ze stopniami drewnianymi, granitowymi, marmurowymi lub szklanymi oraz schodów przeciwpożarowych

Wszystkie oferowane wyroby kowalskie i ślusarskie dostarczamy do klienta własnym transportem oraz profesjonalnie i sprawnie montujemy

Udzielamy gwarancję na wszystkie zakupione produkty oraz usługę montażu!