Witamy na blogu

Kraty okienne - estetyczne zabezpieczenie okienZabezpieczenie okienne w postaci krat kojarzy głównie z niezbyt estetycznymi prętami w oknach stosowanymi w przeszłości przede wszystkim w obiektach użytku publicznego, niekiedy również w mieszkaniach w blokach i kamienicach (głównie tych na najniższych piętrach), nieco rzadziej w domach. Okazuje się jednak, że ten metalowy element o funkcjach ochronnych może być zastosowany również do celów dekoracyjnych.

Kraty okienne tworzone przez firmę Matalex-Szyma specjalizują się w kowalstwie artystycznym i ślusarstwie estetycznym to wyroby, które można określić mianem sztuki użytkowej. Są nie tylko oryginalne, precyzyjnie wykonane i ozdobne, ale i solidne, trwałe i odporne na szereg czynników zewnętrznych, w tym uszkodzenia mechaniczne.

Kraty w oknach? Dlaczego nie!?

Kraty okienne to przede wszystkim skuteczne zabezpieczenie. Najczęściej wybierane są w sytuacji, gdy nie ma możliwości zastosowania innej osłony okiennej, np. okiennic. Odpowiednio dobrane kraty skutecznie utrudniają przedostanie się do wnętrza osobom niepowołanym. Oprócz tego są funkcjonalne, trwałe, dostępne w różnych wzorach i formach. Chronią nie tylko przed ewentualnymi włamaniami, ale i przed aktami wandalizmu.

Jednak kraty okienne mogą spełniać nie tylko funkcje ochronne, ale i ozdobne. Firma Metalex-Szyma, specjalizująca się w kowalstwie artystycznym, przygotowuje dla swoich unikalne i dostosowane do indywidualnych potrzeb projekty krat okiennych, które są idealnie dopasowane do fasady budynków.

Kraty okienne mogą być proste lub bogato zdobione, zachowane w stylu klasycznym lub nowoczesnym - wszystko zależy od oczekiwań i preferencji klienta. Tworzone są zgodnie z tradycyjnymi technikami kowalskimi i ślusarskimi. Powstają ze stali nierdzewnej lub innych metali, które zapewniają trwałość i wytrzymałość na lata. Wszystkie elementy są odpowiednio zabezpieczone przed różnymi czynnikami zewnętrznymi, w tym przede wszystkim zmiennymi warunkami pogodowymi. Dzięki temu przez długi czas zachowują swój urok i walory dekoracyjne.


Wróć do bloga