kowalstwo artystyczne

bramy, balustrady, ogrodzenia

schody, balkony, inne wyroby ślusarskie

ponad 25 lat doświadczenia!


Korzyści z zastosowania balustrad kutych

Kowalstwo artystyczne to sztuka rzemieślnicza. Dlatego też stalowe elementy kute cechują się nie tylko licznymi walorami użytkowymi, ale również estetycznymi. Balustrady i barierki to nie tylko konstrukcje zabezpieczające schody czy balkon, ale również niezwykła ozdoba, która powinna być dopasowana do elewacji domu oraz charakteru jego otoczenia.


W tym artykule przybliżymy nieco specyfikę balustrad kutych, które są tworzone przez firmę Metalex-Szyma, specjalizująca się w kowalstwie artystycznym oraz ślusarstwie budowlanym.

Ponadczasowy urok balustrad kutych

Tworząc balustrady należy mieć na uwadze nie tylko ich wygląd, ale również bezpieczeństwo użytkowania. Z tego też powodu dobór każdego elementu powinien być przemyślany i uwzględniać przede wszystkim wysoką jakość konstrukcji. Na szczęście w przypadku balustrad stalowych mamy wiele możliwości aranżacyjnych, dlatego też bez większego problemu możemy połączyć estetykę z funkcjonalnością.

Balustrady kute to jedna z najbardziej praktycznych i eleganckich propozycji. Mogą być zastosowane zarówno w domach urządzonych w stylu nowoczesnym, jak i tradycyjnym. Zainteresowanie balustradami kutymi od lat jest bardzo duże, głównie z uwagi na fakt, że mogą być one niezwykle dekoracyjne. Wiele możliwości dają przede wszystkim nowoczesne technologie, które sprawiają, że można tworzyć elementy o różnorodnych wzorach. Wymyślne łuki, ozdobne liście, motywy kwiatowe - to tylko kilka przykładów ciekawych elementów dekoracyjnych, na które można się zdecydować.

Walory użytkowe balustrad kutych

W przypadku walorów użytkowych trzeba zwrócić uwagę na kwestie bezpieczeństwa. Przede wszystkim należy więc zadbać o to, aby balustrada została solidnie zamocowana. To zadanie warto zlecić profesjonalistom, którzy w odpowiedni sposób zamontują balustradę, która będzie służyć nam przez długi czas w nienagannym stanie.

Kolejną ważną zaletą barierek kutych jest ich trwałość. Oprócz tego są one odporne na korozję, działanie wody, wiatru, mrozów i innych czynników zewnętrznych. Nie wymagają przy tych zbyt wielu zabiegów konserwacyjnych, dlatego są doskonałą alternatywą dla np. balustrad drewnianych.


WróćInformacje

Jeśli mają Państwo pytania prosimy dzwonić pod numer:

+48 695 808 422

lub mogą Państwo skorzystać z naszego formularza kontaktowego

Czy wiesz że...

Oferujemy usługi w zakresie tradycyjnego kowalstwa artystycznego - wykonywanie różnego rodzaju wyrobów ze stali nierdzewnej i innych metali

Jesteśmy specjalistami w dziedzinie profesjonalnego ślusarstwa budowlanego w zakresie budownictwa wielomieszkaniowego - wykonywanie balkonów stalowych oraz tarasów na podłożu konstrukcji stalowych

Chętnie podejmujemy się projektowania oraz wykonania schodów stalowych zewnętrznych ze stopniami drewnianymi, granitowymi, marmurowymi lub szklanymi oraz schodów przeciwpożarowych

Wszystkie oferowane wyroby kowalskie i ślusarskie dostarczamy do klienta własnym transportem oraz profesjonalnie i sprawnie montujemy

Udzielamy gwarancję na wszystkie zakupione produkty oraz usługę montażu!