Witamy na blogu

Korzyści z zastosowania balustrad kutychKowalstwo artystyczne to sztuka rzemieślnicza. Dlatego też stalowe elementy kute cechują się nie tylko licznymi walorami użytkowymi, ale również estetycznymi. Balustrady i barierki to nie tylko konstrukcje zabezpieczające schody czy balkon, ale również niezwykła ozdoba, która powinna być dopasowana do elewacji domu oraz charakteru jego otoczenia.


W tym artykule przybliżymy nieco specyfikę balustrad kutych, które są tworzone przez firmę Metalex-Szyma, specjalizująca się w kowalstwie artystycznym oraz ślusarstwie budowlanym.

Ponadczasowy urok balustrad kutych

Tworząc balustrady należy mieć na uwadze nie tylko ich wygląd, ale również bezpieczeństwo użytkowania. Z tego też powodu dobór każdego elementu powinien być przemyślany i uwzględniać przede wszystkim wysoką jakość konstrukcji. Na szczęście w przypadku balustrad stalowych mamy wiele możliwości aranżacyjnych, dlatego też bez większego problemu możemy połączyć estetykę z funkcjonalnością.

Balustrady kute to jedna z najbardziej praktycznych i eleganckich propozycji. Mogą być zastosowane zarówno w domach urządzonych w stylu nowoczesnym, jak i tradycyjnym. Zainteresowanie balustradami kutymi od lat jest bardzo duże, głównie z uwagi na fakt, że mogą być one niezwykle dekoracyjne. Wiele możliwości dają przede wszystkim nowoczesne technologie, które sprawiają, że można tworzyć elementy o różnorodnych wzorach. Wymyślne łuki, ozdobne liście, motywy kwiatowe - to tylko kilka przykładów ciekawych elementów dekoracyjnych, na które można się zdecydować.

Walory użytkowe balustrad kutych

W przypadku walorów użytkowych trzeba zwrócić uwagę na kwestie bezpieczeństwa. Przede wszystkim należy więc zadbać o to, aby balustrada została solidnie zamocowana. To zadanie warto zlecić profesjonalistom, którzy w odpowiedni sposób zamontują balustradę, która będzie służyć nam przez długi czas w nienagannym stanie.

Kolejną ważną zaletą barierek kutych jest ich trwałość. Oprócz tego są one odporne na korozję, działanie wody, wiatru, mrozów i innych czynników zewnętrznych. Nie wymagają przy tych zbyt wielu zabiegów konserwacyjnych, dlatego są doskonałą alternatywą dla np. balustrad drewnianych.


Wróć do bloga