kowalstwo artystyczne

bramy, balustrady, ogrodzenia

schody, balkony, inne wyroby ślusarskie

ponad 25 lat doświadczenia!


Czym zajmuje się kowalstwo artystyczne?

Kowalskie warsztaty stanowiły niegdyś nieodłączny element pejzażu wsi i mniejszych miasteczek, a dźwięk wykuwanego żelaza unosił się nad domami. Przez lata nieobecne na mapie Polski, pomału powracają do łask, oferując niepowtarzalne, ręcznie wykonywane wyroby.


Czym zajmuje się kowalstwo artystyczne?

Kute dodatki

Nietuzinkowe kwietniki, elementy wystroju wnętrz, artystyczne obudowy kominków, kute meble ogrodowe, bramy, lampy i świeczniki powstają w warsztatach kowalstwa artystycznego, zachwycając swoim urokiem i oryginalnością.

Warto zainwestować w tego typu wystrój ogrodu. Dzięki artystycznym dodatkom, zyska on bowiem drugie życie.

Szczególnie ciekawą propozycją będą ogrodowe lampy kute. Z jednej strony bardzo funkcjonalne, gdyż dające dużo światła, z drugiej niezwykle dekoracyjne, rozświetlą najciemniejsze zakamarki naszego ogrodu.
  

Balustrady

Kute balustrady zewnętrzne i wewnętrzne to nie tylko wyroby o ponadprzeciętnej estetyce, lecz również takie, które cechuje trwałość i solidność. Są odporne na deszcz, wilgoć, wiatr i rdzę. Nie zblakną wraz z upływem czasu i nie podlegają procesom gnilnym.

Warto zainwestować zarówno w balustrady zewnętrzne, jak i wewnętrzne. W ten sposób stworzymy spójny i jednolity styl, wzbogacony o inne kute elementy.  

Zaczarowany ogród

Oryginalne ogrodzenia, w niczym nie przypominające płotów masowej produkcji, które znajdziemy w największych marketach budowlanych, to ogrodzenia, wykuwane w warsztatach kowalstwa artystycznego. Możemy wybierać wśród klasycznych, minimalistycznych parkanów lub bogato zdobionych, pełnych roślinnych motywów.

Ogrodzenia kute to także gwarancja jakości. Zastosowano bowiem na nich specjalne preparaty, chroniące przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych oraz korozją.

Kowalstwo artystyczne zatem jest rzemiosłem odradzającym się i zdobywającym wciąż nowych zwolenników. Klienci coraz bardziej cenią sobie bowiem oryginalne, nietuzinkowe i nie masowe wzory.


WróćInformacje

Jeśli mają Państwo pytania prosimy dzwonić pod numer:

+48 695 808 422

lub mogą Państwo skorzystać z naszego formularza kontaktowego

Czy wiesz że...

Oferujemy usługi w zakresie tradycyjnego kowalstwa artystycznego - wykonywanie różnego rodzaju wyrobów ze stali nierdzewnej i innych metali

Jesteśmy specjalistami w dziedzinie profesjonalnego ślusarstwa budowlanego w zakresie budownictwa wielomieszkaniowego - wykonywanie balkonów stalowych oraz tarasów na podłożu konstrukcji stalowych

Chętnie podejmujemy się projektowania oraz wykonania schodów stalowych zewnętrznych ze stopniami drewnianymi, granitowymi, marmurowymi lub szklanymi oraz schodów przeciwpożarowych

Wszystkie oferowane wyroby kowalskie i ślusarskie dostarczamy do klienta własnym transportem oraz profesjonalnie i sprawnie montujemy

Udzielamy gwarancję na wszystkie zakupione produkty oraz usługę montażu!