Witamy na blogu

Balkon stalowy dobudowany do domu? Czemu nie!Jeśli Twój dom został zaprojektowany w taki sposób, że nie uwzględnia on balkonu, nic nie stoi na przeszkodzie, aby dobudować stalową konstrukcję do istniejącego budynku.

Dobudowywanie stalowych balkonów cieszy się niezwykłą popularnością zwłaszcza w przypadku odnawianych budynków stylizowanych, ale nie tylko. Warto zdać sobie bowiem sprawę, że stalowy balkon, zamówiony w warsztacie kowalstwa artystycznego, znacznie podniesie wartość estetyczną budynku. Dlaczego jeszcze warto zainwestować w balkon stalowy dobudowany do domu dowiesz się z naszego wpisu.

Relaks bez wychodzenia z domu

Przede wszystkim duży balkon daje możliwość wypoczynku na świeżym powietrzu bez wychodzenia z domu. Wystarczy ustawić na nim stolik kawowy, leżaki lub zamontować hamak. Ze stalowym balkonem idealnie komponować będzie się także zestaw kutych mebli ogrodowych, Komfortowy odpoczynek po ciężkim dniu pracy na świeżym powietrzu to najlepsza forma relaksu.

Ogród za oknem

Dobudowanie balkonu pozwala także na założenie ogródka i cieszenia się bujną za naszymi oknami roślinnością. Rośliny balkonowe podniosą estetykę i wpłyną pozytywnie na nasze samopoczucie, podnosząc poziom tlenu i pochłaniając szkodliwy dwutlenek węgla, a także zanieczyszczenia z ulicy. Pamiętajmy, aby kupując doniczki zachować spójny styl z resztą sposobu wykończenia balkonu, na przykład balustradami lub barierkami. Ponadto na balkonie możemy w specjalnych pojemnikach hodować zioła i niektóre warzywa.

Przechowuj z głową

Jeśli cierpisz na brak potrzebnej przestrzeni, przestronny, dobudowany stalowy balkon pozwoli ci zyskać dodatkowe miejsce na różne przedmioty. Drobiazgi i akcesoria możemy przechowywać na nim w gustownych, drewnianych lub wiklinowych skrzyniach. Chociaż na takim balkonie możemy przechowywać wszystko to, co nie mieści się w domu, uważajmy by nie zrobić z składowiska niepotrzebnych przedmiotów.


Taki balkon wyposażyć możemy także w kosze do przechowywania, lub w kute, metalowe skrzynie.


Wróć do bloga